Futsalfa.ir دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

تبانی و بازی ناجوانمردانه در جام رمضان سالن حیدریان قم

تبانی و بازی ناجوانمردانه در جام رمضان سالن حیدریان قم

اشتباهی غیر مسئولانه که حاشیه ساز شد
تبانی و بازی ناجوانمردانه در جام رمضان سالن حیدریان قم

همه چیز درباره کم کاری عمدی دروازه بان / کمیته انضباطی تصمیم گیری می کند (ویدئو)

یک اتفاق عجیب در مسابقات فوتسال جام رمضان آن هم در شب آخر دور گروهی و آخرین بازی ، شب همه را خراب کرد. اشتباهی که باید ریشه آن را شناخت.

به گزارش قم اسپورت، موضوع از آن جا شروع شد که جام رمضان به شب آخر مرحله گروهی رسید تا تکلیف ۲ تیم صعود کننده از گروه چهارم مشخص شود. ستارگان آرش با نتایجی که کسب کرده بود پیش از این صعودش را به عنوان تیم اول گروه به دور دوم قطعی کرده بود اما وضعیت سهمیه دوم صعود به نتایج شب آخر بستگی داشت.

 

۳ تیم تصفیه آب معصومی ، پارسا و فیزیوتراپی ابوریحان در شب آخر برای دوم شدن شانس داشتند. برگزاری بازی فیزیو تراپی ابوریحان و پگاه با یک نتیجه یک طرفه همراه می شود. ابوریحان تیم پگاه را ۱۳ بر یک شکست می دهد. یک پیروزی پرگل و یک طرفه برابر تیمی که هر ۳ بازی قبلی اش را باخته بود و شکستش کاملا طبیعی بود.

 

پگاه در ۳ بازی قبلی خود ۲۸ گل دریافت کرده بود و با میانگین گل خورده نزدیک به ۱۰ گل در هر بازی ، آماده یک شکست سنگین دیگر هم بود که این اتفاق هم رخ داد. آن ها ۱۳ گل از ابوریحان خوردند و این نتیجه ابوریحان را از نظر وضعیت تفاضل گل در موقعیت برتر نسبت به تصفیه آب معصومی قرار داد اما باز هم نتیجه بازی آخر بین تصفیه آب معصومی و پارسا تعیین کننده تیم دوم گروه بود.

 

تصفیه آب اگر بازی خود را برابر پارسا با ۳ گل اختلاف پیروز می شد صعود می کرد. در مقابل پارسا نیز با توجه به وضعیت جدول برای صعود فقط برد می خواست و اختلاف گل در آن مهم نبود. نتیجه تساوی نیز حکم به صعود ابوریحان می داد که در بازی قبل ۱۳ گل به پگاه زده بود.

 

پارسا در این بازی کار را خوب شروع می کند و ۲ گل به تصفیه آب می زند. با این نتیجه پارسا در آستانه صعود قرار می گیرد اما تصفیه آب به بازی بر می گردد. آن ها ۲ گل می زنند و برای پیروزی تلاش می کنند اما تلاش آن ها برای زدن گل های بیشتر تا آخرین ثانیه های بازی  نافرجام می ماند.نتیجه تساوی ۲ بر ۲ تا آن زمان از بازی به معنای حذف هر ۲ تیم و صعود ابوریحان بوده است که بازیکنان آن از روی سکو تماشاگر بازی و آماده صعود بودند. با این حال فاجعه در همین زمان اتفاق می افتد.

 

سنگربان تیم تصفیه آب معصومی بر اساس ویدئوی منتشر شده توپ را در اختیار حریف می گذارد که بار اول بازیکن آبی پوش (پارسا) نمی تواند دروازه را باز کند. وی در شروع مجدد این بار به شکلی واضح تر از قبل توپ را به حریف می دهد و در ناشیانه ترین بخش از عمل خود دروازه را رها می کند تا دروازه حریف باز شود. سایر واکنش ها روی نیمکت دو تیم و سکوها و البته بازیکنان درون زمین در ویدئوی منتشر شده واضح است.

 

قرار است کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان قم در مورد این مسابقه تشکیل جلسه دهد و در مورد آن رای صادر کند. تیم فوتسال پارسا گرچه در این قضیه ذینفع بوده اما به دلیل نقش نداشتن در اصل موضوع بعید است از رای کمیته انضباطی متضرر شود و باید این تیم را صعود کننده به دور بعد دانست گرچه نظر کمیته انضباطی مرجع خواهد بود.

 

در صورت نظر مثبت کمیته انضباطی روی موضوع کم کاری عمدی در زمین مسابقه، پیش بینی می شود برای بازیکن مذکور و سایر عواملی که در جریان این قضیه بوده اند تنبیه سختی در نظر گرفته شود. این چنین است که اشتباه غیر مسئولانه و غیر منطقی یک ورزشکار جوان سبب خدشه دار شدن روح ورزش می شود.

 

اشتباهی که باید عوامل آن را شناخت و از سیبل قرار دادن بازیکن به تنهایی، بدون در نظر گرفتن عامل محرک دوری کرد. گرچه برخی معتقد هستند نتیجه دیدار ابوریحان و پگاه با این شائبه که پگاه در این بازی ، به شکل غیر معمولی ضعیف بازی کرده و ۱۳ گل دریافت کرده نیز در بروز این اتفاق موثر است اما همه این مسائل با فرض این که صحت داشته باشد، اصل قضیه را نقض نمی کند و دلیلی بر این رفتار نمی شود.

 

چنین رفتاری در تعیین تیم صعود کننده باید یک بار برای همیشه ریشه کن شود تا هیچ بازیکن یا باشگاهی به خود اجازه ندهد چهره معصوم ورزش را که گاهی به میدان جنگ ، افترا و نامردی تبدیل می شود خدشه دار کند.

 

ویدئوی گل خبرساز:

 

دانلود

majid

این مطلب توسط ارسال شده است.

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر شادروان کربلایی رضا رمضانی صلوات

نظرات و ارسال نظر