Futsalfa.ir پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷

آموزش دروازه بانی فوتسال قسمت اول

آموزش دروازه بانی فوتسال قسمت اول

آموزش دروازه بانی فوتسال

amuzesh darvazebani - futsalfa.ir - آموزش دروازه بانی

خودتون خوب میدونید که منابع کافی برای تمرین دروازه بان های فوتسال یا نیست و یا خیلی اندک … بخاطر این مشکل به این فکر افتادم که اصول حرفه ای دروازه بانی در فوتسال رو بصورت انیمیشن براتون بزارم شاید مورد استفاده قرار بگیره

یک دروازه بان باید از لحاظ فیزیکی دارای قدی بلند دستان کشیده و بدنی ورزیده داشته باشد و دارای بدنی کاملا ورزیده و متناسب باشد یعنی اینکه بلند قد و نحیف و لاغر نباشد. راه رفتن او باید مانند افراد عادی باشد و در راه رفتن اندام او به چپ و راست و جلو خم نشود به عبارتی شل شل راه نرود. دارای قدرت جهش و پرش باشد و همچنین دارای دستان قوی و پرقدرت باشد. ضمن اینکه از لحاظ قدرت بدنی و فیزیکی باید شرایط مطلوبی داشته باشد باید از لحاظ سرعت و انعطاف بدنی نیز از شرایط بسیار خوبی برخوردار باشد که این مورد در رفلکس های سریع و عکس العمل ها حائز اهمیت است.

چند قانون مهم دروازه بانی فوتسال :

۱٫ از زمانی که توپ را تصاحب می کنید تا رها یا شوت کردن آن فقط می توانید ۴ قدم بردارید،نه بیشتر.

۲٫ بعد از تصاحب توپ ۵تا۶ ثانیه فرصت دارید تا توپ را به جریان بیندازید.

۳٫ فقط در محوطه جریمه مجاز به استفاده از دست هستید؛شکستن این قانون ممکن است به اخراج شماختم شود.

۴٫ هرگز توپی راکه هم دسته ای شما به عقب پاس داده با دست نگیرید.مگر اینکه ‌آن را باسر یا،ران پا پاس داده باشد.

فوتسال

 

چگونه درون دروازه استرس خود را از بین ببریم؟
همیشه توکل بر خدا داشته باشید و از باخت و گل خوردن ترسی و نگرانی نداشته باشید. اصلا به سرزنش های بی مورد بازیکنان و مربیان در جریان بازی توجه نکنید. برای مدیریت استرس بهترین تمرین بازی کردن زیاد است پس سعی کنید تا آنجا که امکان دارد بازی کنید چه دوستانه و چه رسمی.

فایده کوه نوردی ودویدن در دروا زبانی چیست ایا طناب با عث بالا شدن سرعت در دروا زبانی می شود؟
طناب زدن باعث افزایش سرعت و بالا رفتن رفلکس بدنی می­شود، همچنین باعث میشود که روی توپهای زمینی تسلط بیشتری پیدا کنید. فقط توجه داشته باشید که طناب زدن را به صورت پرشی انجام ندهید بلکه شکل صحیح آن به صورت درجا زدن میباشد.
کوهنوردی نیز باعث افزایش توان عضلات چهار سرران و همسترینگ (پشت پا) میشود. در ضمن باعث بهبود تنفس و افزایش حجم ششها میشود که در نهایت باعث میشود که از لحاظ نفس در تمرین و مسابقه کم نیاورید. در مورد کوهنوردی این نکته لازم است بدانید که حتما از کفش مناسب، کوله مناسب که سنگین نباشد استفاده شود همچنین در سرپایینی به آرامی حرکت کنید و از دویدن جدا خودداری کنید که باعث ساییدگی مفصل زانو میشود.
دویدن نیز باعث افزایش توان هوازی ورزشکار، تنظیم وزن، خونسردی و تمرکز می شود. یک دروازه بان حتما باید برنامه دویدن داشته باشد چرا که بدون دویدن دروازه بان تنبل و کند خواهد شد و لازم است که در دوره بدنسازی زمان دویدن استقامتی را حتی به دوتا ۴۵ دقیقه نیز برساند و هر چه که به زمان مسابقات نزدیک می شود از زمان استقامتی کم کند و به تمرینات دو سرعت را بیشتر کند.

عمده تفاوت دروازهبانی فوتبال با فوتسال در نحوه دایب زدن و جاگیری است.
در دروازهبانی سالن نیازی به دایبهای بلند نیست بلکه باید با جاگیری مناسب و سرعت مناسب توپ را مهار کرد. اگر در سالن شیرجههای بلند بزنید بدانید که قطعا مصدوم خواهید شد.
برای اینکه گلر خوبی در سالن شوید باید تا آنجا که میتوانید بازی کنید تا تجربه شما زیاد شود.
گلر سالن باید شوت گیر و نترس باشد زیرا که شوتهایی که در سالن زده میشود به علت اینکه از فاصله نزدیک زده میشوند دارای قدرت و سرعت زیادی هستند بنابراین نیاز به مهارت بالایی برای مهار چنین توپهایی لازم است.
گلر سالن نسبت به گلر فوتبال بیشتردر موقعیتهای گل قرار می­گیرد بنابراین ممکن است که گلهای بیشتری نیز بخورد، پس باید دارای روحیه بالایی نیز باشد.
بالا بودن تکنیک پا در سالن برای دروازهبان سالنی به مراتب بیشتر از دروازهبان فوتبال لازم است، چرا که تعداد بازیکنان کمتر است و احتمال پاس دادن به دروازهبان در فوتسال بیشتر است.

به طور کلی گلر فوتبال اگر در زمین فوتبال موفق است و دارای خصوصیت گلر فوتبال مانند دایب بلند و پرشهای بلند است بهتر است که در سالن بازی نکند، چرا که بازی در سالن برای آن خطرناک است و ممکن است منجر به مصدومیت آن شود. به عبارت دیگر بین گلری سالن و فوتبال یکی را انتخاب کنید تا موفق شوید که این موضوع بستگی به خصوصیات و علایق شما دارد.

لینک دانلود آموزش دروازه بانی فوتسال بصورت انیمیشن

دانلود با حجم ۱ مگابایت

نظرات و ارسال نظر

majidدانیال گفته :
جمعه , ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

ممنون از نکات مهم و تاثیر گذارتون

majidابوالفضل گفته :
چهارشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۵

ممنون از نکات مفیدتون من هم یک دروازبان فوتسال هستم و تنها مشکلم اینه که شوت بلند رو به خوبی مهار و یا گرفته نمیتونم چون زمانی که شوت بلند باشه خود به خود میشینم و از طرف مربی ام و بازیکنان انگشت انتقاد به سمتم دراز میشه این تنها مشکلمه و دیگه اینکه دارای قد ۱۸۷سانتی متر دارم و اندام نسبتآ لاغر و وزن ۷۲کیلو گرام دارم و بدون الف نه ترس از توپ دارم نه از حریف .ممنون میشم مشکلم حل بشه.

majidmajidfutsal گفته :
شنبه , ۵ تیر ۱۳۹۵

باسلام … با مربیان مربوطه در میان گذاشته و بزودی جواب شما در سایت قرار داده میشه … ممنون

majidاحمد گفته :
سه شنبه , ۱۱ خرداد ۱۳۹۵

باسلام.اگر میشود در مورد نحوه ی چگونه صحبت کردن گلر فوتسال با بازیکنان مطلب بگذارید

majidmajidfutsal گفته :
شنبه , ۵ تیر ۱۳۹۵

باسلام … چشم در اولین فرصت قرار داده می شود